Ile goi się przekłucie ucha. Pierwsze kolczyki, czyli jak zadbać o świeżo przekłute uszy?

Kolczyki to jedna z ozdób, które są obecne od tysięcy lat w różnej formie. Dawniej miały formę nie tylko ozdoby, ale też odgrywały sporą rolę w rozmaitych obrzędach. Dziś to ozdoba i doskonały dodatek do stroju. Dziś stosuje się dwie metody piercingu: jedna, to przekłuwanie uszu igłą, a druga przy pomocy pistoletu. Oba te rozwiązania są bezpieczne, lecz trzeba pamiętać o prawidłowym przebiegu zabiegu i późniejszej ranki.

Przekłuwanie pozostawmy specjalistom

Chociaż zabieg przekłuwania płatków uszu nie zalicza się do jakoś specjalnie bolesnych, to nie wykonujemy tego na własną rękę. Nie chodzi tu o to, że może nas to boleć czy wstąpić silne krwawienie, gdyż oba te symptomy są niezwykle rzadkie. Jednak niewprawiona ręką plus mało sterylne warunki mogą doprowadzić do zakażenia czy innych komplikacji. Dlatego też lepiej udać się do kosmetyczki, zwłaszcza że nie jest to jakoś specjalnie kosztowny zabieg. Wykwalifikowana osoba zrobi to szybko i sprawnie.

Przekłuwanie uszu igłą – czas gojenia

Czas gojenia takiej rany nie jest jakoś specjalnie rozciągnięty w czasie. Przeciętnie trwa to około 3-7 dni. Warto jednak przez jakiś czas od przekłucia obserwować ranę oraz pod żadnym pozorem nie doprowadzić do jej zabrudzenia. Nie można też pociągnąć za kolczyki. Ogólnie rzecz ujmując przez pierwsze kilka miesięcy, a nawet i do roku, dziurka w uchu może zarosnąć, jeśli nie będzie w niej kolczyka.

Higiena nade wszystko

Po wykonanym zabiegu, nawet kilka razy w ciągu dnia, trzeba delikatnie przemywać to miejsce. Powinniśmy dostać od samej kosmetyczki taki płyn lub też polecenie, jaki nabyć w aptece. Normalną sprawą jest to, że przekłuwanie uszu igłą powoduje, że występuje w jego okolicy opuchlizna i zaczerwienienie. Jest to zupełnie normalna reakcja organizmu, jeśli jednak trwa to dłużej niż 48 godzin, to należy udać się na konsultację lekarską.

Zabieg przekłuwania uszu nie jest niczym skomplikowanym. Można go wykonywać nawet u stosunkowo młodych ludzi. Zawsze jednak musi być to przeprowadzone profesjonalnie, a na pewno nie będą szły za tym jakieś komplikacje.

 

Author: 2cm.pl