Czy warto stosować l-argininę? Suplement – dawkowanie

Arginina jest popularnie znana jako substancja, która zwiększa wydolność organizmu i zwiększa syntezę białek. A konkretniej co to takiego i czy warto ją stosować? Otóż jest to aminokwas endogenny, naturalnie występujący w naszym organizmie. Niestety, z czasem proces jego wytwarzania spowalnia się i ogranicza do minimum.

 

Wówczas niedobory możemy uzupełnić po przez spożywanie wszelkiego rodzaju nabiału, ryb o dużej zawartości białka, mięsa. Niekiedy jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości argininy w diecie, wtedy świetnie sprawdzi się arginina suplement. Stosowanie jej niesie za sobą wiele korzyści, gdyż odpowiada ona za produkcję tlenku azotu, co jest niezwykle ważne gdyż NO zmniejsza ryzyko zawału, wspomaga pracę serca. Ponadto, l arginina zwiększa efektywność regeneracji po wysiłku fizycznym, stymuluje pracę nerek oraz znacznie przyspiesza gojenie ran. Uważa się także, że pomaga ona w budowaniu suchej masy mięśniowej.

Arginina dawkowanie
Zaleca się stosowanie argininy w przedziale 4-8g na dobę. Dla osób trenujących, najkorzystniejsze będzie spożycie jej po treningu.

 

Author: 2cm.pl