Błonnik – ważny element odchudzania

Na stronie https://www.myline.pl/ znajdziesz wiele wskazówek dotyczących zrównoważonego odchudzania i z pewnością pomiędzy wszystkimi informacjami znajdziesz również tę o błonniki. Nie bez powodu mówi się, że nie ma racjonalnego odchudzania bez błonnika. Błonnik to niezwykle ważny oraz potrzebny element diety, dzięki któremu czujemy się dobrze, a efekty naszego odchudzania są trwałe. Co należy wiedzieć o błonniku u dlaczego jest tak ważnym elementem diety?

Błonnik – dlaczego jest tak ważnym elementem diety i odchudzania?

  1. Reguluje pracę jelit. To najważniejsza chyba rola błonnika. Dzięki niemu nie musimy zmagać się z zaparciami, gazami, czy innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Dodatkowo, reguluje on pracę narządów takich jak trzustka, wątroba, czy również jelito grube.

  2. Zmniejsza uczucie głodu. Błonnik w diecie sprawia, że nie czujemy głodu i mniejsze posiłki potrafią zaspokoić nasz apetyt na znacznie dłużej. Mówi się, że błonnik wypełnia nasz żołądek i sprawia, że nasze odczucia po jedzeniu są całkowicie inne. W połączeniu z funkcją regulacji pracy jelit staje się chyba najważniejszym elementem diety podczas zrównoważonego odchudzania.

  3. Ogranicza wchłanianie tłuszczu. Błonnik jest również strażnikiem wchłaniania tłuszczów. Źle zbilansowana dieta, uboga właśnie w ten element odżywczy sprawia, że odkłada nam się niechciana tkanka tłuszczowa. Przede wszystkim dotyczy to tkanki tłuszczowej na brzuchu, której szczególnie trudno jest się pozbyć.

  4. Obniża poziom cukru we krwi. Właściwe stężenie glukozy we krwi jest bardzo ważne, a błonnik pozwala nad tym zapanować. Jeśli jemy pokarmy ubogie w błonnik i jest to nasz dzienny rodzaj odżywiania narażamy się na wystąpienie cukrzycy typu drugiego w bardzo młodym wieku. Warto jest mieć to na uwadze.

  5. Przyspiesza proces odchudzania. No i na koniec podsumowując, że błonnik spełniając wszystkie wymienione funkcje przyspiesza proces odchudzania i chroni nas przed efektem jojo.

Author: 2cm.pl