Jak myć owoce i warzywa, by usunąć pestycydy i szkodliwe bakterie?

W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczyna dbać o swoje zdrowie. Wiadomo, że zwracamy coraz większą uwagę na to, co jemy, jak się ubieramy, ale również czy to, co pozornie uznawane jest za zdrowe, rzeczywiście takie jest. Specjaliści zachęcają do spożywania owoców i warzyw sezonowych, ponieważ można zaoszczędzić pieniądze na ich zakupie, jednocześnie można dostarczyć do organizmu wartości odżywczych. Jednocześnie pojawiają się obawy o pestycydy, które mogą się na nich znajdować. W jaki sposób spożywać owoce i warzywa, by były bezpieczne dla naszego ciała? Jak się skutecznie pozbywać szkodliwych bakterii? Czy rzeczywiście bieżąca woda będzie mogła stanowić dobre rozwiązanie w myciu?

Kupowanie owoców i warzyw

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że warto mieć własny ogród, w którym będziemy mieli do tego dostęp. Z tego powodu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko przydomowe ogródki, ale również działki rekreacyjne, na których można zasiać, co tylko się chce. Oczywiście, jeśli ktoś decyduje się na zakupienie warzyw i owoców, to warto wybierać sprawdzone miejsca. Dzięki temu można nie tylko ochronić się przed sztucznymi ulepszaczami, ale przede wszystkim zadbać o właściwą jakość produktów. Świetnie sprawdzają się lokalne targi, dużo ludzi jeździ na wieś do sprawdzonych rolników, ponieważ tam również można zrobić zakupy. Właściwie każda z opcji jest godna uwagi, ponieważ to, co kupimy, będzie miały wpływ na wartości odżywcze, a i samo bezpieczeństwo w spożyciu.

Jak myć owoce i warzywa?

Bardzo wiele osób chce zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego pilnują zarówno miejsc, w których robią zakupy, jak i tego, jak z nimi się obchodzą w późniejszym czasie. Jak myć owoce i warzywa by usunąć pestycydy i szkodliwe bakterie? Wystarczy przygotować rozwór z litra ciepłej wody, do której dodajemy pól szklanki octu i łyżeczkę kwasu cytrynowego. W takiej mieszance należy zamoczyć i pozostawić na około 3 minuty zakupione warzywa i owoce, by móc je w późniejszym czasie bezpiecznie spożyć. Po wyjęciu wystarczy opłukać pod bieżącą wodą i zająć się dalszym przygotowywaniem posiłku.

 

Author: 2cm.pl