Wianki na głowę z żywych kwiatów

Chociaż wiązana i lato już za nami, to na pewno wiele dziewczyn nadal tęskni za łąkami pełnymi kwiatów. Chyba nie jedna nastolatka co jakiś czas chciałaby się poczuć niczym rusałka i ozdobić włosy barwnym wieńcem kwiatów. W końcu styl Boho i eko stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób interesuje się nie tylko dbaniem o środowisko naturalne ale również zwraca się w stronę natury i słowiańskości. A przecież to właśnie z nią kojarzą się najbardziej dziewczęta i ich wianki na głowę z żywych kwiatów.

To właśnie w nich coraz częściej pozują młode dziewczyny na zdjęciach na Instagramie czy innych mediach społecznościowych. Jednak zanim wróci wiosną i lato, to może warto się zastanowić czy możemy tego rodzaju ozdoby do włosów wykonać samodzielnie. W końcu to bardzo proste zajęcie, które może zająć nam raptem kilka chwil.
Jeśli chcemy zrobić wianek z żywych kwiatów, to warto się zastanowić, jakie rośliny chcemy w nim umieścić. Jeśli są to kwiaty o miękkich i elastycznych łodygach to sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy, że ułożymy kwiaty i będziemy owijać ich łodygami wiązkę roślin. W ten sposób szybko i łatwo możemy stworzyć naprawdę sporych rozmiarów wianek. Najlepiej wyglądają te wykonane z mniszka lekarskiego czy że stokrotek. W końcu to klasyczny i delikatny wianek. Każdy może go zrobić w kilka chwil.

Jeśli jednak marzy nam się rozłożysty wianek z dużą ilością traw i ziół to warto do jego wykonania wykorzystać również nici. Ustabilizują one poszczególne rośliny i łatwiej będzie nam stworzyć upragnioną kompozycje. Pamiętajmy jednak, że wbrew pozorom sposób ten jest trudniejszy i wymaga od nas znacznie większej wprawy w układaniu kwiatów. Wystarczy jednak trochę poćwiczyć, żeby z czasem nabrać wprawy i cieszyć się doskonałymi wiankami, które zachwyca oczy.

Jak widać układanie kwiatów i wykonywanie wianków wraca do mody, decydują się na nie młode dziewczyny, jak i przyszłe mężatki, które w tym wyjątkowym dniu chcą wyglądać naprawdę zjawiskowo.

 

Author: 2cm.pl