Jak przybrać na wadze, czyli porady dla ludzi z niedowagą

Większość kobiet ma nadwagę. Jednak problemy związane z niedowagą dla niektórych osób również są sporym wyzwaniem. Niedowaga, w skrajnych przypadkach znana jako anoreksja jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia. Powodują ją czynniki zarówno psychologiczne i emocjonalne jak i fizyczne, związane z wadliwym działaniem organów wewnętrznych.

Czy warto walczyć z niedowagą i dlaczego?

Utrzymywanie wagi poniżej normy wcale nie musi oznaczać, że Twój wygląd zewnętrzny staje się przez to bardziej atrakcyjny. Już dawno minęły te czasy kiedy wszystkie światowe domy mody zrównywały słowo „chuda” z „sexy”. Wiadomo już, że chodziło o koszty szycia ubrań. Obecnie trendy się zmieniają i wystarczy, że wciśniesz się w małą czarną.
Niska waga może być objawem wielu chorób, a rezultaty bycia wyjątkowo szczupłym mogą być różne: od banalnego nadciśnienia po poważne problemy psychologiczne. W walce z niską wagą wiele osób uważa, że ratunkiem będzie zwiększenie ilości spożywanego pokarmu. To nie jest prawda, większe porcje obiadowe często nie są dobrym rozwiązaniem. Przejadanie się nie przyniesie pożądanego rezultatu, a jedynie stworzy dodatkowe problemy trawienne.
Zdrowa osoba może również mieć niedowagę. Przyczyną tego może być niedożywienie, ścisła dieta jak i stworzenie błędnego przeświadczenia o swoim wyglądzie. Ponadto dziedziczność może wpływać na problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała. Jakie by to nie były przyczyny warto zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu i podjąć właściwe kroki w celu uniknięcia najgorszych konsekwencji. Utraty zdrowia.

Jak radzić sobie z niedowagą?

Walkę z niedowagą warto rozpocząć od wizyty u lekarza. Być może przyczyną jest choroba przewodu pokarmowego. W takim przypadku mogą pomóc tylko leki stosowane pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza.
Jakie nawyki żywieniowe sprzyjają walce z niedowagą?
Aby kompetentnie rozpocząć walkę o normalną wagę, konieczne jest zbilansowanie diety. Pamiętaj, aby przyjmować kompleksy witaminowo – mineralne przepisane przez lekarza. Posiłki powinny być nie tylko zbilansowane, ale także ograniczone w czasie.
Dieta powinna składać się z pokarmów bogatych w cukry złożone, takie jak: nabiał i produkty mięsne, warzywa, orzechy, owoce, rośliny strączkowe, zboża, otręby, świeże soki, jajka. To najlepsze źródło energii dla organizmu. Nie daj się ponieść tłustym i smażonym potrawom, aby nie gromadzić masy tłuszczowej w organizmie. Dodatkowo, musisz wypijać co najmniej 1,5 litra płynu dziennie, ale pamiętaj, że nadmiar wody powoduje spadek masy ciała, dlatego w tym przypadku nie powinno się przekraczać dziennej zalecanej dawki.
Zmianę swoich nawyków żywieniowych powinnaś zacząć od jedzenia lekkich sałatek warzywnych, ponieważ zwiększają one apetyt, a szczupli ludzie cierpią na jego brak. Należy jeść małymi porcjami, najlepiej co 2 godziny.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia wykonywane na siłowni w walce ze szczupłą sylwetką przynoszą korzyści nie mniejsze niż w walce z nadwagą. Dodatkowo swoje ćwiczenia możesz wzbogacić o przysiady, podskoki, pompki i skakankę. Dobrym pomysłem jest też pójście na trening bokserski, który pozwoli CI wyrobić mięśnie ramion i nóg. Ćwiczenia najlepiej wykonywać co najmniej 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny dziennie. W tym samym czasie następuje budowa mięśni, wzrost masy ciała i zwiększenie jego sprężystości, a także wzrost apetytu. Spacery na świeżym powietrzu również poprawiają metabolizm Twojego organizmu.

Terapia farmakologiczna

W przypadku, gdy nie możesz osiągnąć przyrostu masy ciała prostymi metodami, lekarz może przepisać Ci leki anaboliczne. Anaboliki przyspieszają reakcję metaboliczną ciała i poprawiają wchłanianie niezbędnych składników odżywczych. Preparaty te zawierające witaminy z grupy B, magnez i potas uważane są w tej sytuacji za niezbędne do odbudowy tkanki mięśniowej.
Przyjmując leki anaboliczne, należy znacznie zwiększyć ilość spożywanego jedzenia wysokiej jakości. Musisz spożywać więcej białka, wapnia i innych składników odżywczych, które są budulcem komórek. Nie próbuj samodzielnie stosować żadnych leków. Stosuj je tylko w zgodzie z receptą przepisaną przez lekarza!

Odrzucenie złych nawyków

Na utratę wagi wpływa nie tylko stan zdrowia, złe odżywianie, ale także złe nawyki. Jeśli palisz papierosy i pijesz alkohol musisz natychmiast odrzucić te używki, gdyż to one również przyczyniają się do złego stanu Twojego zdrowia.
Aby osiągnąć dobry wynik w walce o wzrost wagi trzeba być cierpliwym i upartym. Proces ten zajmuje dużo czasu i jest wart wysiłku, który trzeba będzie podjąć, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Author: 2cm.pl