Mleko owcze z dostawą do domu – zdrowe i wygodne rozwiązanie!

Jeśli dbasz o swoje ciało i zdrowie, to z pewnością wiesz jak wielki wpływ na nie ma odpowiednia dieta. Jakość pożywienia wpływa na procesy metaboliczne i równowagę hormonalną. Dlatego ważne jest wybieranie dobrych dla zdrowia produktów, również wtedy, gdy chcesz zrzucić zbędne kilogramy. W diecie odchudzającej wykluczyć należy wysokokaloryczne produkty, które nie zawierają wartości odżywczych. Zdrowa dieta dostarcza odpowiednią ilość białka, tłuszczy, węglowodanów, minerałów i witamin. Wbrew powszechnej opinii, mleko również może znajdować się w diecie odchudzającej. Stanowi dobre źródło składników odżywczych. Jednak zamiast mleka krowiego, warto wybrać owcze lub kozie. Dlaczego? Po pierwsze mleko owcze czy kozie zawiera więcej składników mineralnych niż mleko krowie. Po drugie wiele osób cierpi dziś na nietolerancję białek mleka krowiego lub alergie pokarmowe. W takiej sytuacji doskonałą alternatywą jest właśnie mleko kozie i owcze.

  1. Właściwości mleka owczego
  2. Zawartość substancji odżywczych w mleku kozim
  3. Jogurty i desery owcze oraz kozie – zdrowe i pożywne
  4. Lubisz praktyczne rozwiązania? Poznaj Frisco.pl

Właściwości mleka owczego

Mleko owcze jest doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka. Zawiera dwa razy więcej białka niż mleko od krowy. Jakie korzyści dla organizmu człowieka wynikają ze spożycia mleka owczego? Witamina E, która jest w nim zawarta, ma wpływ na zdrowy i piękny wygląd włosów, skóry i paznokci. Regularne spożywanie mleka owczego wzmacnia odporność organizmu. Dzieje się tak dlatego, że zawiera wiele przeciwutleniaczy, zwalczających wolne rodniki. To właśnie wolne rodniki mają wpływ na powstawanie stresu oksydacyjnego i wielu przewlekłych chorób. Liczne badania naukowe przeprowadzone w ostatnim czasie wykazały, że mleko owcze wykazuje działanie odchudzające oraz przeciwnowotworowe. Z całą pewnością warto je włączyć do codziennej diety. A może zdecydujesz się na mleko owcze z dostawą do domu? Teraz to możliwe, dzięki sklepom internetowym, w których możesz się zaopatrzyć w zdrowe produkty spożywcze.

Zawartość substancji odżywczych w mleku kozim

Mleko kozie jest bogate w witaminę A i posiada pięć razy więcej witaminy B13 niż mleko krowie. Znajdziemy w nim również witaminy D, E, B1, B2, a także kwas foliowy. Jest bogate w wapń, fosfor, sód i potas. Nasz organizm łatwiej trawi tłuszcz pochodzący z mleka koziego niż krowiego.

Jogurty i desery owcze oraz kozie – zdrowe i pożywne

Jogurty i desery owcze oraz kozie są nie tylko pyszne, ale też korzystne dla zdrowia. Zapewniają duże ilości białka i dobrze je spożywać na śniadanie, bo dodają energii na cały dzień. Desery z mleka mogą stanowić alternatywę dla kalorycznych przekąsek, gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego.

Lubisz praktyczne rozwiązania? Poznaj Frisco.pl

Lubisz praktyczne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie? W takim razie zakupy spożywcze z dostawą do domu to coś dla ciebie. Szybkie, proste i bezpieczne. Oszczędzają twój czas i pieniądze. Poznaj supermarket online Frisco.pl. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy kilka kliknięć, aby zakupy trafiły prosto pod drzwi twojego mieszkania. Sam możesz wybrać godzinę dostawy. Masz również wgląd w aktualne promocje i oferty, a także nowości w sklepie i bestsellery. Co ważne, dla każdego, kto dba o zdrowie, w sklepie dostępne są świeże owoce i warzywa oraz produkty BIO i wegańskie. Frisco.pl powstało, by ułatwić ci życie i oferuje produkty najwyższej jakości.

 

Author: 2cm.pl