Oczyszczanie organizmu cytryną

Każdy wie, że sok z cytryny wybiela i udelikatnia skórę rąk. Są osoby, które po przecięciu cytryny nożem, wycierają najpierw nóż o wierzch dłoni, a dopiero potem go myją. Cytryna też potrafi usuwać przykre zapachy z rąk po krajaniu śledzi, lub cebuli.

Cytryna ma ponadto właściwości ściągające, jest więc doskonała do przecierania cery tłustej, z wągrami, z rozszerzonymi porami, a także twarzy starczej, jakby opuchniętej, o skórze zwiotczałej.Myjąc głowę, dobrze jest do ostatniego płukania dodać trochę soku z cytryny, a włosy nabiorą blasku.

Maseczka piękności: Ubić białko na sztywną pianę i wymieszać z sokiem z połowy cytryny. Od razu nałożyć na twarz i dekolt. Zmyć po 10 minutach.

Po kąpieli. Aby ujędrnić ciało po kąpieli, kobiety dbające o urodę przecierają się od stóp do głów rękawicą skropioną sokiem z cytryny i zanurzoną w soli. Nie tylko się „pięknieje”, ale i hartuje ciało, chroniąc się przed zaziębieniami.

Nie wyrzucać! Zużytej, wyciśniętej cytryny nie należy od razu wyrzucać. Może się przydać do przecierania dłoni, do wyczyszczenia garnków aluminiowych albo do wybłyszczenia mosiądzu i np. miedzianych bransoletek czy figurek. Tak więc, cytryna jest niemal uniwersalna.

Author: 2cm.pl